INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ NA ŻYWO Z KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO W NIWNICY

29.11.2020 r.

Msza św. niedzielna  godz. 11.00

List pasterski Biskupa Opolskiego na I Niedzielę Adwentu 29.11.2020 r.

______________________________________________________________________

• Bp Andrzej Czaja, udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
  • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż coraz wyższa  liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych w  dekrecie Biskupa Opolskiego. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
  • Od dnia 7.11. w kościele może przebywać 1 osoba na 15m2 Niwnica 378m2 – czyli 25 osoby; Wyszków 120 m2 – czyli 8 osób.
  • Najnowsze rozporządzenia i dekrety (Patrz zakładka Korona-wirus a Kościół).
  • Proszę o zrozumienie istniejącej sytuacji.

______________________________________________________________________

Sobota 28.11.2020

17.30 – Za zmarłą siostrę Albinę i szwagra Ryszarda Uglis

Niedziela 29.11.2020 – I NIEDZIELA ADWENTU