Ogłoszenia duszpasterskie

Złota myśl tygodnia

„Jedność daje siłę”. (dewiza państwowa Belgii).

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

          26.05.2019 r. – 2.06.2019 r.                                           

Bóg zapłać! za przygotowanie naszego kościoła i terenu wokół, następującym rodzinom:

       NIWNICA – Rodzice dzieci I Komunijnych i rocznicowych

       WYSZKÓW – mieszkańcom posesji nr  50, 51

W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła i terenu wokół następujące rodziny:

      NIWNICA – mieszkańcy posesji nr 50 i; 50 d; 42 a; 50 a 50 f

      WYSZKÓW – mieszkańcy posesji nr 51

 1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej oraz I Rocznicy Dzieci Komunijnych na Mszy św. o godz.11.00. W tym dniu kolekta diecezjalna jako jałmużna postna z całego roku.
 2. Również dzisiaj młodzież naszej parafii z kl. III gimnazjalnych przystąpi do Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. w Bazylice św. Jakuba w Nysie o godz. 18.30.
 3. Wszystkim mamom, z okazji Dnia Matki, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz zdrowia a zmarłym radości Nieba.
 4. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przypadają DNI KRZYŻOWE. Celem tych dni jest nasza wspólna modlitwa o obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże dla każdego ludzkiego trudu.Poniedziałek –  Niwnica – o godz. 17.00 gromadzimy się obok Krzyża przy  Zespole Szkolno-Przedszkolnym; Wyszków – o godz. 18.30 gromadzimy się przy Krzyżu obok posesji nr 1.

  Wtorek – Niwnica – godz. 15.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym obok kościoła.

  Środa –  Niwnica – o godz. 17.00 gromadzimy się obok Krzyża przy posesji nr 118; Wyszków – o godz. 18.30 gromadzimy obok Krzyża przy OSP w Wyszkowie  

 5. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu, naszej parafii: – w Niwnicy – w poniedziałek, środa, czwartek i piątek o godz. 17.00  – w Wyszkowie – w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.30.
 6. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę św. szkolno-młodzieżową w czwartek w Wyszkowie a w piątek w Niwnicy.
 7. Z racji Dnia Dziecka, który przypada w przyszłą sobotę, chcemy pamiętać o wszystkich dzieciach – Nabożeństwo w intencji wszystkich Dzieci w najbliższy piątek 31.05. br. o godz. 17.00.
 8. W najbliższą sobotę odwiedzę naszych chorych
 9. Również w sobotę z racji Dnia Dziecka – festyn na boisku sportowym.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kolekta w tym dniu przeznaczana jest na potrzeby Kurii Diecezjalnej i Seminarium Duchownego w Opolu zaś przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz.11.00, Parafialny Zespół CARITAS i Rada Parafialna zaprasza na degustację wypieków domowych do Parafialnego Centrum Dzieci i Młodzieży gdzie można również napić się kawy lub herbaty.
 12. Pielgrzymki na Górze św. Anny – 1.06 – osób konsekrowanych a 2.06. – mniejszości narodowych
 13. Okazja do spowiedzi św.: codziennie przed Nabożeństwem majowym.
 14. Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Bagińskiego odbędą się w niedzielę 26 maja i w poniedziałek 27 maja 2019 r. w Opolu. W niedzielę o godz. 14.30 mieszkańcy Domu Księży Emerytów pożegnają modlitwą trumnę z ciałem śp. biskupa Jana, po czym o godz. 15.00 zostanie ona wystawiona w kościele św. Aleksego. Po modlitewnym czuwaniu, o godz. 16.30, nastąpi wyprowadzenie trumny do katedry (eksporta), gdzie zostanie odprawiona Msza św. Trumna będzie wystawiona w katedrze do godz. 21.00 dla wszystkich, którzy zechcą tego wieczoru towarzyszyć modlitwą Zmarłemu. W poniedziałek 27 maja o godz. 9.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przy trumnie w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, przy Placu Mickiewicza. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której ciało śp. biskupa Jana spocznie w grobie przy tamtejszym kościele.
 15. W dniu 18 maja, rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne oraz edukacyjne i wychowawcze. Gorąca zachęcam wszystkich naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na stronie www.darna100.pl
 16. Nauki dla narzeczonych w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Spotkania będą odbywać się w czerwcu (3,10,17,24) w poniedziałki o godz. 19.00; Nysa ul. E. Gierczak 2. Przy Diecezjalnym Domu formacyjnym działa również Poradnia Życia Rodzinnego. Szczegółowe informacje narzeczeni mogą otrzymać w czasie nauk ogólnych lub na recepcji.
 17. MARYJNA WSPÓLNOTA OPIEKUNEK DZIECIĘCTWA BOŻEGO Zobowiązania członkiń: — podejmowanie nieustannej wewnętrznej pracy nad sobą, — świadectwo gorliwego realizowania zadań wychowawczych w rodzinie i poza nią, — osobisty i wspólnotowy kult św. Anny i św. Jadwigi przez modlitwę za ich wstawiennictwem, troskę o wizerunki i pielgrzymowanie, — codzienna modlitwa w intencji dzieci i wnuków oraz całego młodego pokolenia, — zaangażowanie w parafii na rzecz formacji młodego pokolenia, — świadczenie wzajemnej pomocy duchowej innym członkiniom Wspólnoty.
 18. Poparcie Biskupa Opolskiego dla inicjatywy ustawodawczej «Sto pedofilii». Uprzejmie informujemy, że biskup opolski Andrzej Czaja udzielił poparcia Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, w ramach którego Fundacja Pro – Prawo do Życia aktywnie przeciwdziała deprawacji dzieci i młodzieży w naszym społeczeństwie. Komitet i wspierające go organizacje od kilku tygodni zbierają podpisy pod inicjatywą ustawodawczą, mającą na celu przeciwdziałanie tym, którzy propagują i pochwalają w przestrzeni publicznej zachowania o charakterze pedofilskim. Prosimy Księży Proboszczów o życzliwą pomoc wolontariuszom ww. fundacji w przeprowadzeniu zbierania podpisów w parafiach diecezji opolskiej.
 19. Wiosenne spotkania rejonowe Bractwa św. Józefa – w parafii św. Agnieszki i św. Jakuba w Nysie dla rejonu Nysa; 28 maja (wtorek) o godz. 17.30  W programie spotkania: Msza św. sprawowana w intencji członków Bractwa, konferencja formacyjna, nabożeństwo czerwcowe lub majowe oraz braterskie spotkanie. W czasie spotkań w odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa Andrzeja Czai podejmiemy także modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Wszystkich członków naszej Wspólnoty, zwłaszcza nowo przyjętych, zapraszamy do udziału w spotkaniu.
 20. W dniach 31 maja – 1 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się 7. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca.  Diecezjalny Moderator Żywego Różańca ks. Mariusz Sobek serdecznie zaprasza do udziału w  tej pielgrzymce Róże Różańcowe z całej naszej diecezji.
 21. W sobotę 1 czerwca o godz. 10.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie odbędzie się spotkania formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich z dekanatów: Głuchołazy, Grodków, Nysa, Otmuchów, Paczków i Skoroszyce.
 22. Pielgrzymka Mniejszości Narodowych na Górę św. Anny.  Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 2 czerwca 2019 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwy w intencji młodego pokolenia; 11.00 – Msza Święta w Grocie Lurdziej; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.
 23. Święto Dziękczynienia ze zbiórką na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. W niedzielę 2 czerwca w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich Pasterzy: Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, połączony ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.
 24. W sobotę 8 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. O g. 9.30 zostanie odmówiony Różaniec, podczas którego będzie okazja do spowiedzi. O godz. 10.00 Ksiądz Biskup odprawi Mszę św. w intencji wszystkich chorych diecezjan. Od 12.15 zaś zaplanowano drugą część modlitewną spotkania: Drogę Krzyżową, kazanie, Adorację Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo na sposób lurdzki.
 25. Dziecięcy Koncert Uwielbienia. Zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnego uczestnictwa w Dziecięcym Koncercie Uwielbienia, który odbędzie przy kościele Ducha Świętego w Opolu-Winowie w niedzielę 9 czerwca b.r. o godz. 16:00.
 26. W dniach 15-16 czerwca br. na Jasnej Górze odbędzie się 38. Pielgrzymka w intencji trzeźwości Narodu pod hasłem: «Młodzi – Trzeźwi – Wolni». Rozpoczęcie w sobotę o godz. 17.00. w sobotnim programie: prelekcje, świadectwa, uwielbienie śpiewem, Apel Jasnogórski, Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 21.30 i czuwanie do 24.00. W niedzielę o 7.30 sprawowana będzie Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, a na zakończenie pielgrzymki, o godz. 9.30 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu.
 27. Propozycje haseł przy ołtarzach Bożego Ciała. Nawiązują one do aktualnego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: «W mocy Bożego Ducha». I ołtarz: Eucharystia – przymierze przyjaźni i posłuszeństwa; II ołtarz„Pełni Ducha” – pełni miłosierdzia; III ołtarz  Eucharystia – doświadczenie „Żyjącego”; IV ołtarz„Strzeżmy się tego, co nas rozdziela”.
 28. Narodowa pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. W przeddzień Dnia Ojca, sobotę 22 czerwca, na Jasnej Górze odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn – «Męskie Oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej» pod hasłem «Powołani do męskości». Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu zapraszamy wszystkich mężczyzn naszej diecezji. W programie m.in.: godz. 10.00 – wprowadzenie muzyczne i męskie uwielbienie; od godz. 11.00 wykłady i świadectwa wokół tematu «Powołanie mężczyzny» (Jacek Pulikowski, dr Wanda Półtawska, Mieczysław Guzewicz, Andrzej Tokarz, Jim Murphy, abp Grzegorz Ryś); ok. godz. 18.30 – Eucharystia i dalsza część spotkania do godz. 21.00; zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 29. Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów, Nauczycieli i ich Rodzin. Zapisy do końca marca. Wydział katechetyczny serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli, katechetów na Diecezjalną Pielgrzymkę Katechetów, Nauczycieli i ich Rodzin do Grecji oraz Macedonii śladami św. Pawła wraz z Biskupem Opolskim w terminie: 29 lipca – 8 sierpnia 2019 r. W programie m. in.: Filipi – Saloniki – Meteory – Ateny – Korynt – Mykeny – Epidauros – Delfy – Termopile – Bitoli – Ochryd – Skopje. Koszt: 860zł + 460 euro. Szczegółowy program oraz zapisy do końca marca 2019 roku na stronie wydziału katechetycznego pod linkiem: www.wk.diecezja.opole.pl/index.php/aktualnosci/574-diecezjalna-pielgrzymka-katechetow-i-nauczycieli-do-grecji-i-macedonii.
 30. Informacje o punktach opieki duszpasterskiej dla wiernych różnych wyznań ze Wschodu. Uczniów, studentów i pracowników, którzy przybyli do nas ze Wschodu i stanowią częścią naszej społeczności, informujemy, iż na terenie diecezji opolskiej istnieją miejsca, w których mogą uczestniczyć w liturgii i być objęci opieką duszpasterską. Dla osób należących do Kościoła prawosławnego są nimi: Prawosławna Parafia pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości (Kędzierzyn Koźle, ul. Kościelna 11) oraz Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (Opole, Plac Mickiewicza 1), a dla osób należących do Kościoła greckokatolickiego i Kościoła rzymskokatolickiego jest nimi Rzymskokatolicka Parafia pw. Przemienienia Pańskiego (Opole, ul. gen. Grota-Roweckiego 3). O przekazanie tej informacji migrantom prosimy również ich pracodawców, przyjaciół i sąsiadów.
 31. W przedsionku kościoła możliwość zakupienia prasy religijnej.
 32. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzę dobrego i radosnego przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.