Złota myśl tygodnia

„Prawdy nie zwiastuje się za pomocą miecza i strzały lub broni, lecz rozumem i przekonywaniem”. (św. Atanazy Wielki)

20.01.2019 r. – 27.01.2019 r.

Bóg zapłać! za przygotowanie naszego kościoła i terenu wokół, następującym rodzinom:

NIWNICA – mieszkańcom posesji nr  141,140, 140A, 139

WYSZKÓW – mieszkańcom posesji nr  19,20

W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła i terenu wokół następujące rodziny:

NIWNICA –  mieszkańców posesji nr 138, 137, 136, 129ABC, 121A

WYSZKÓW – mieszkańców posesji nr 23, 24

1. Dzisiaj, w czasie Mszy św. o godz.11.00 – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu RYTMIX z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niwnicy pod przewodnictwem p. Renaty Pikuły.
  2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W tym dniu możliwość złożenia ofiary pokolędowej.
  3. 21 stycznia przypada Dzień Babci a 22 stycznia Dzień Dziadka — Msza św. w Ich intencji we wtorek o godz. 8.00 w kościele parafialnym.
  4. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę św. szkolno-młodzieżową w czwartek w Wyszkowie a w piątek w Niwnicy.
  5. W piątek o godz 16.30 spotkanie uczniów kl.VI zaś o godz. 18.00 uczniów kl VII i VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  6. Świętem Nawrócenia św. Pawła, dnia 25 stycznia, zakończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  7. W sobotę o godz 16.00 Spotkanie Woluntariatu Młodzieżowego oraz Grupy Lektorskiej w Parafialnym Centrum Dzieci i Młodzieży.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ks Daniela Leśniaka – ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, który poprosi o wsparcie. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu.
  9. W dniach od 28 stycznia – 10 lutego kancelaria będzie nieczynna.
  10. MARYJNA WSPÓLNOTA OPIEKUNEK DZIECIĘCTWA BOŻEGO Zobowiązania członkiń: — podejmowanie nieustannej wewnętrznej pracy nad sobą, — świadectwo gorliwego realizowania zadań wychowawczych w rodzinie i poza nią, — osobisty i wspólnotowy kult św. Anny i św. Jadwigi przez modlitwę za ich wstawiennictwem, troskę o wizerunki i pielgrzymowanie, — codzienna modlitwa w intencji dzieci i wnuków oraz całego młodego pokolenia, — zaangażowanie w parafii na rzecz formacji młodego pokolenia, — świadczenie wzajemnej pomocy duchowej innym członkiniom Wspólnoty.
  11. Okazja do spowiedzi św.: codziennie przed Mszą św.
  12. Informacje o punktach opieki duszpasterskiej dla wiernych różnych wyznań ze Wschodu. Uczniów, studentów i pracowników, którzy przybyli do nas ze Wschodu i stanowią częścią naszej społeczności, informujemy, iż na terenie diecezji opolskiej istnieją miejsca, w których mogą uczestniczyć w liturgii i być objęci opieką duszpasterską. Dla osób należących do Kościoła prawosławnego są nimi: Prawosławna Parafia pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości (Kędzierzyn Koźle, ul. Kościelna 11) oraz Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (Opole, Plac Mickiewicza 1), a dla osób należących do Kościoła greckokatolickiego i Kościoła rzymskokatolickiego jest nim Rzymskokatolicka Parafia pw. Przemienienia Pańskiego (Opole, ul. gen. Grota-Roweckiego 3). O przekazanie tej informacji migrantom prosimy również ich pracodawców, przyjaciół i sąsiadów.
  13. Apel Komendanta Głównego PSP.  «Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa».  Państwowa Straż Pożarna przypomina i ostrzega o ryzyku powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla w sezonie grzewczym. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad lub niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca mogą być sygnałem, że ulegamy zatruciu bezwonnym tlenkiem węgla. Wymaga to natychmiastowego przewietrzenia mieszkania i wezwania pomocy. Należy też pamiętać o obowiązku okresowego dokonywania przeglądów, czyszczenia przewodów kominowych i sprawdzania instalacji wentylacyjnej oraz o nie zaklejaniu i nie zasłanianiu kratek wentylacyjnych oraz otworów nawiewnych w oknach. Państwowa Straż Pożarna rekomenduje jednocześnie instalowanie czujek dymu i tlenku węgla. Urządzenia te poprzez wykrycie dymu lub tlenku węgla, zaalarmują nas o niebezpieczeństwie, a tym samym mogą uratować życie i zdrowie.
  14. Kolędnicy Misyjni 2019. Zarząd Funduszu Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej wraz z Wydziałem Duszpasterskim Diecezji Opolskiej zaprasza do ponownego zorganizowania akcji Kolędników Misyjnych.  Głównym celem tej akcji jest zanieść radość Bożego Narodzenia do wszystkich rodzin parafii. Zewnętrznym jej wyrazem są: prezentowane scenki misyjne, wypowiadane życzenia oraz zbierane ofiary na misje. Przeznaczeniem tych ofiar są projekty edukacyjne i duszpasterskie realizowane przez misjonarzy naszej diecezji zgodnie z założeniami statutowymi Funduszu. Zwieńczeniem akcji Kolędników Misyjnych 2018 będzie 14. Prezentacja Kolędników Misyjnych, zaplanowana na 26 stycznia 2019 r. roku  o g. 10.00 w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu przy ul. Drzymały l, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia grup przyjmujemy w Wydziale Duszpasterskim Diecezji Opolskiej do dnia 25 stycznia 2018 r.
  15. W przedsionku kościoła możliwość zakupienia prasy religijnej.
  16. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzę dobrego i radosnego przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.