Ogłoszenia duszpasterskie

Złota myśl tygodnia

„Bardziej od pieniędzy, potrzebujesz miłości. Miłość to siła nabywcza szczęścia.” (Phil Bosmans)

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

          14.07.2019 r. – 21.07.2019 r.                                           

Bóg zapłać! za przygotowanie naszego kościoła i terenu wokół, następującym rodzinom:

       NIWNICA – mieszkańcy posesji nr  176, 151/2, 151/4, 151/5, 151/6 oraz 152A

       WYSZKÓW – mieszkańcom posesji nr 92 i 93

W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła i terenu wokół następujące rodziny:

      NIWNICA – mieszkańcy posesji nr  57, 59A, 60, 63, 64

      WYSZKÓW – mieszkańcy posesji nr 91-90

 1. W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 2. W miesiącu lipcu kancelaria jest nieczynna.
 3. W razie konieczności Sakramentu Chorych bądź pogrzebu proszę dzwonić na mój numer telefonu komórkowego lub kontaktować się z ks. proboszczem z Domaszkowic albo z ks. Stanisławem.
 4. Góra św. Anny – 14 lipca – pielgrzymka niewidomych, oraz odpust Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi; 15-21 lipca – XXIII Ogólnopolskie Święto Młodzieży na Górze Św. Anny. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność wielu gości i liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: swietomlodziezy.co
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na wsparcie dla misjonarzy z diecezji opolskiej.
 6. Okazja do spowiedzi św.: w sobotę od godz. 17.00.
 7. W tym roku proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych następujące rodziny (w Wyszkowie mieszkańców od nr 21-41 zaś w Niwnicy: mieszkańców od 56 – 56 B oraz 158 – 181. Nasze tegoroczne, parafialne dziękczynienie za zbiory odbędzie się 17 sierpnia 2019 r w Niwnicy.
 8. W dniu 18 maja, rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne oraz edukacyjne i wychowawcze. Gorąca zachęcam wszystkich naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na stronie www.darna100.plN
 9. MARYJNA WSPÓLNOTA OPIEKUNEK DZIECIĘCTWA BOŻEGO Zobowiązania członkiń: — podejmowanie nieustannej wewnętrznej pracy nad sobą, — świadectwo gorliwego realizowania zadań wychowawczych w rodzinie i poza nią, — osobisty i wspólnotowy kult św. Anny i św. Jadwigi przez modlitwę za ich wstawiennictwem, troskę o wizerunki i pielgrzymowanie, — codzienna modlitwa w intencji dzieci i wnuków oraz całego młodego pokolenia, — zaangażowanie w parafii na rzecz formacji młodego pokolenia, — świadczenie wzajemnej pomocy duchowej innym członkiniom Wspólnoty.
 10. Poparcie Biskupa Opolskiego dla inicjatywy ustawodawczej «Sto pedofilii». Uprzejmie informujemy, że biskup opolski Andrzej Czaja udzielił poparcia Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, w ramach którego Fundacja Pro – Prawo do Życia aktywnie przeciwdziała deprawacji dzieci i młodzieży w naszym społeczeństwie. Komitet i wspierające go organizacje od kilku tygodni zbierają podpisy pod inicjatywą ustawodawczą, mającą na celu przeciwdziałanie tym, którzy propagują i pochwalają w przestrzeni publicznej zachowania o charakterze pedofilskim. Prosimy Księży Proboszczów o życzliwą pomoc wolontariuszom ww. fundacji w przeprowadzeniu zbierania podpisów w parafiach diecezji opolskiej.
 11. Festiwal życia w Kokotku. W dniach 8-14 lipca 2019 r. w Kokotku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Życia. To największe plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w regionie, w którym – jak zapewniają organizatorzy – chodzi o radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga, o relacje, spotkanie, muzykę, warsztaty, ewangelizację… i o jeszcze więcej! Hasłem tegorocznego festiwalu są słowa: «Jak ogień». Duchowy kierunek spotkania nadawać będzie postać proroka Eliasza z Ksiąg Królewskich Starego Testamentu. Organizatorzy zapewniają bogaty program i ciekawych gości (Kuba Badach, musical „Jak ogień”, Monika i Marcin Gomułkowie, Sylwia Jaśkowiec, Bracia z Taize, Arka Noego, Małe TGD, Joanna Bątkiewicz-Brożek).
 12. Opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa wraz z diecezjalnym duszpasterzem przedsiębiorców ks. Krystianem Muszalikiem zapraszają na II Pielgrzymkę Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej, która będzie miała miejsce w niedzielę 14 lipca Miasteczku Miłosierdzia w Branicach. W programie: 11.30 – Różaniec w kościele Świętej Rodziny w Branicach; 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Stobrawy; 13.00 – poczęstunek; 14.00 – oprowadzenie po Miasteczku Miłosierdzia; 15.00 – nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki.
 13. Odpust ku czci św. Anny na Górze św. Anny. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają w dniach 25-28 lipca na odpust ku czci św. Anny Samotrzeciej.
 14. Odpust ku czci św. Anny z koronacją figurki św. Anny w Oleśnie. Duszpasterze parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie serdecznie zapraszają na odpust ku czci św. Anny połączony z koronacją figury św. Anny, który obchodzony będzie w dniach 26-29 lipca br. w jubileuszowym kościele św. Anny w Oleśnie.
 15. Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny. W niedzielę 4 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie opolski biskup pomocniczy Rudolf Pierskała.
 16. 43. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, odbędzie się w tym roku pod hasłem: « Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 11 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 12 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic – we wtorek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 17 sierpnia o godz. 11.00.
 17. Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia 2019 r. (wtorek-środa).
 18. Skupienie pomagające w rozeznawaniu drogi życiowej u Sióstr „Różowych” w Nysie. Zgromadzenie Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji zaprasza dziewczęta w wieku od 17 – 35 lat na skupienie pomagające w rozeznawaniu drogi życiowej. Dni skupienia odbędą się od 29 sierpnia 2019 do 1 września 2019 roku. Siostry zapewniają zakwaterowanie i posiłki. Kontakt: Klasztor Słowa Bożego, ul., Rodziewiczówny 18, 48-303 Nysa, tel. 77 431 00 68; e-mail: klauzurowe@gmail.com Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia 2019 r. Zaproszenie w formie filmu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=B6J0MFlMr
 19. Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Dożynki Jasnogórskie. W dniach 31 sierpnia – 1 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę 1 września o godz. 11.00.
 20. Informacje o punktach opieki duszpasterskiej dla wiernych różnych wyznań ze Wschodu. Uczniów, studentów i pracowników, którzy przybyli do nas ze Wschodu i stanowią częścią naszej społeczności, informujemy, iż na terenie diecezji opolskiej istnieją miejsca, w których mogą uczestniczyć w liturgii i być objęci opieką duszpasterską. Dla osób należących do Kościoła prawosławnego są nimi: Prawosławna Parafia pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości (Kędzierzyn Koźle, ul. Kościelna 11) oraz Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (Opole, Plac Mickiewicza 1), a dla osób należących do Kościoła greckokatolickiego i Kościoła rzymskokatolickiego jest nimi Rzymskokatolicka Parafia pw. Przemienienia Pańskiego (Opole, ul. gen. Grota-Roweckiego 3). O przekazanie tej informacji migrantom prosimy również ich pracodawców, przyjaciół i sąsiadów.
 21. W przedsionku kościoła możliwość zakupienia prasy religijnej.
 22. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzę dobrego i radosnego przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.