Ogłoszenia duszpasterskie

Złota myśl tygodnia

„Poczucie bezpieczeństwa, nawet najbardziej usprawiedliwione, jest złym doradcą”. (Joseph Conrad)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

          11.11.2018 r. – 18.11.2018 r.                                           

Bóg zapłać! za przygotowanie naszego kościoła i terenu wokół, następującym rodzinom:

       NIWNICA – mieszkańcom posesji nr  151/2,4,5,6 oraz 152A

      WYSZKÓW – mieszkańcom posesji nr   1F, 1G 

W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła i terenu wokół następujące rodziny:

      NIWNICA –  mieszkańców posesji nr  57, 59A, 60, 63, 64

      WYSZKÓW – mieszkańców posesji nr 1A, 1B

   1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 100 rocznicę Niepodległości – Msza za Ojczyznę o godz. 11.00.Bicie w dzwony w niedzielę 11 listopada o godz. 12.00. W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz sugestię Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Opolski zarządza włączenie dzwonów kościelnych we wszystkich kościołach diecezji w dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 jako część obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
   2. Od poniedziałku do środy w naszym Parafialnym Centrum Dzieci i Młodzieży odbędą się spotkania dla kapłanów pod nazwą „Kapłańskie zamyślenia”.
   3. W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby Kurii Diecezjalnej i Seminarium Duchownego w Opolu.
   4. W tym tygodniu w środę zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych członków OSP o PSP powiatu nyskiego
   5. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę św. szkolno-młodzieżową w czwartek w Wyszkowie a w piątek w Niwnicy.
   6. W piątek o godz. 16.30 spotkanie uczniów kl. VI zaś o godz. 18.00 spotkanie uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
   7. Okazja do spowiedzi św. w ciągu tygodnia przed każdą Mszą św. w sobotę od godz. 17.00
   8. Tegoroczne obchody wspomnienia bł. Marii Merkert. Zapraszamy 14 listopada br. na godz. 18:00 do Bazyliki Nyskiej na nabożeństwo i Eucharystię w int. kanonizacji bł. M.L. Merkert. Po Mszy św. (ok. 19:15) wyruszy tradycyjna procesja światła na Rynek Solny. Zachęcamy, by dzieci przygotowały własnoręcznie papierowe kwiaty z wypisanymi na płatkach dobrymi uczynkami , jako odpowiedź na temat: Być dobrym. Ale jak? Zaproszenie adresowane jest do rodziców i dzieci (chodzi o to, by rodziny razem wzięły udział w nabożeństwie), młodzieży i wszystkich ludzi dobrej woli!
   9. Nowenna przez Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i odnowienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Już za kilka dni przeżywać będziemy 2. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ogólnopolskie obchody rocznicowe odbędą się w dniach 17 i 18 listopada br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach jako podziękowanie za odzyskaną wolność, ale też prośba o Boże błogosławieństwo dla całego naszego narodu. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., Jubileuszowy Akt będziemy odmawiać we wszystkich naszych parafiach. W związku z tym, w piątek 16 listopada br. rozpocznie się nowenna przygotowująca nas do tego dnia. Niech to będzie wielka modlitwa wstawiennicza za Ojczyznę i wszystkie jej dzieci.
   10. Nabożeństwa prawosławne w Opolu. Nabożeństwo dla wiernych kościoła prawosławnego w tzw. Wieczerniku pod kościołem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Nabożeństwa odbywać się będą cyklicznie w każdą niedzielę (do 2 września o godz. 16.00, a od 9 września – o godz. 10.00). ks. Mitrat Stanisław Stracha, proboszcza parafii prawosławnej w Kędzierzynie-Koźlu, zaproszenia wiernym kościoła prawosławnego mieszkającym na terenie diecezji do udziału w tych nabożeństwach.
   11. Akademia Duchowości. Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Akademia Duchowości”, które odbędzie się 10 listopada o godz. 10:00 w Katedralnym Domu Katechetycznym w Opolu. Ks. Łukasz Knosala przybliży temat „Jak modlić się Biblią?”.
   12. Strefa Chwały w Opolu. 17 listopada b.r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej w Opolu obędzie się Konferencja Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu. Jest to spotkanie dla całych rodzin, podczas którego będą miały miejsce m. in: panele dyskusyjne i konferencje, strefa rodzinna (animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne), strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem) i strefa artystyczna (koncerty, uwielbienie, spektakl patriotyczny). Wśród zaproszonych gości jest m.in.: Anna Maria Wesołowska, Urszula Mela, Jolanta Terlikowska, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Joachim Mencel, Monika i Marcin Gomułkowie i Full Power Spirit. Konferencja rozpocznie się o godz. 12.00 i zakończy wieczorem uwielbienia ok. godz. 21:00. Wstęp wolny.
   13. Światowy Dzień Ubogiego niedziela 18 listopada. Otwórzmy nasze serca, by w ten wyjątkowy dzień spotkać się z naszymi ubogimi braćmi i siostrami, z osobami samotnymi, bezdomnymi czy borykającymi się biedą materialną. Spotkajmy się najpierw na Eucharystii a potem przy wspólnym rodzinnym stole.
   14. Warsztaty dla parafialnych zespołów medialnych. Wydział Duszpasterski organizuje cztery sobotnie spotkania warsztatowe dla świeckich, którzy chcieliby podjąć posługę medialną na rzecz parafii i ruchów katolickich. Zachęcamy duszpasterzy do zaproponowania młodszym członkom Parafialnych Rad Duszpasterskich lub najstarszym spośród ministrantów / Dzieci Maryi udziału w warsztatach i w konsekwencji prowadzenia parafialnych profili w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Snapchat). Warsztaty odbędą się w Opolu w terminach: 20 października, 3 listopada, 17 listopada, 1 grudnia (od godz. 10:00 do 16:00).
   15. 25-lecie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.  W roku, w którym Katolicki Uniwersytet Lubelski obchodzi 100. rocznicę powstania, a Wydział Teologiczny UO rozpoczyna 25-lecie istnienia, zapraszamy do Opola na «Spotkanie Wdzięczności» zaplanowane na sobotę 24 listopada 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 11.00. W programie: Msza św. koncelebrowana z udziałem Księży Biskupów i Profesorów w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi, a po niej część artystyczne i biesiadna (m.in. wystąpienia zaproszonych Gości, recital muzyczny: «Wdzięczność jest darem», spotkania absolwentów z wykładowcami i poczęstunek) w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 20 listopada 2018 r na stronie: zjazdabsolwentow.eu.
   16. Kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.  Z myślą o krzewieniu pobożności eucharystycznej w parafii oraz w trosce o duchowe dobro ludzi chorych i cierpiących apelujemy do proboszczów o pozyskanie kandydatów do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej w parafiach naszej diecezji. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski (9 marca 2006 r.) nadzwyczajnymi Szafarzami mogą być mężczyźni, a także siostry zakonne i niewiasty życia konsekrowanego w wieku od 25 do 65 lat. Ich ustanowienie musi poprzedzić odpowiedni kurs przygotowawczy. Kandydaci powinni się odznaczać zaangażowaniem w życie Kościoła, wzorowym życiem moralnym oraz poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych. Szkolenie kandydatów odbywać się będzie w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu (ul. Kard. B. Kominka 1a) w następujące dni 2018 roku: sobota, 3 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 10 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 17 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 24 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykład; niedziela, 9 grudnia, godz. 14.00 – Msza św. w katedrze opolskiej z uroczystym upoważnieniem biskupa do pełnienia tej posługi. Msza św. i zajęcia w podane wyżej dni odbywać się będą do godz. 14.30. Na pierwsze spotkanie kandydaci przywożą pismo polecające proboszcza bądź przełożonego zakonu.
   17. Ogólnopolska konferencja naukowa: «Duch Umiejętności», Badania młodych naukowców inspirowane religią. Kapituła konferencyjna, Rada Doktorantów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz Katedra Teologii Dogmatycznej zapraszają do udziału w Konferencji naukowej «Duch Umiejętności», Badania młodych naukowców inspirowane religią, która odbędzie się 12 grudnia 2018 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu. Zaproszeni do wzięcia udziału w konferencji są przedstawiciele szeroko rozumianych nauk humanistycznych: teologia, filozofia (w tym filozofia społeczna, polityczna, etyka, bioetyka, estetyka, antropologia, ekofilozofia), historia (w tym archeologia, historiografia, archiwistyka, historia sztuki), prawo kanoniczne (w tym prawo wyznaniowe, konkordatowe), socjologia, nauki o rodzinie, filologia i inne. Konferencja ma na celu wymianę doświadczeń oraz przedstawienie wyników badań naukowych młodych przedstawicieli środowiska akademickiego, a także nabycie doświadczenia w zakresie wystąpień publicznych i prezentacji wyników badań. Tematem konferencji są szeroko rozumiane badania inspirowane religiami. Poprzez interdyscyplinarny charakter konferencji możliwe jest wieloaspektowe poruszenie tematów związanych z obecnością religii zarówno w przestrzeni publicznej, jak i duchowości indywidualnej. «Duch umiejętności» jest trzecią edycją promującą badania młodych naukowców inspirowane religią. Czas wystąpienia nie powinien przekraczać 15 minut. Zgłoszenia można przesłać za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www.wt.uni.opole.pl do dnia 23 listopada br. Brak opłaty konferencyjnej. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru referatów.
   18. W przedsionku kościoła możliwość zakupienia prasy religijnej.
   19. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzę dobrego i radosnego przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.