Ogłoszenia duszpasterskie

Złota myśl tygodnia

„Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone”. (J. W. Goethe)

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

          15.09.2019 r. – 22.09.2019 r.                                           

Bóg zapłać! za przygotowanie naszego kościoła i terenu wokół, następującym rodzinom:

       NIWNICA – mieszkańcy posesji nr  182, 183, 183A, 184, 184A

       WYSZKÓW – mieszkańcom posesji nr 67/1 – 2

W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła i terenu wokół następujące rodziny:

      NIWNICA – mieszkańcy posesji nr  191, 189, 185, 186, 201

      WYSZKÓW – mieszkańcy posesji nr 68/1-2

 1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców
 2. Od wtorku Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – Dzieci i Młodzież uczczą swego patrona św. na Mszach św. szkolno-młodzieżowych
 3. W piątek o godz. 17.00 – Spotkanie, w Parafialnym Centrum Dzieci i Młodzieży, rodziców dzieci przygotowujących się, w tym roku szkolnym, do pierwszej Spowiedzi św. i Komunii Świętej.
 4. W piątek zapraszam na Mszę św. i spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania (wszystkie grupy) wraz z rodzicami.
 5. Góra św. Anny – 22 09 – Dożynki Diecezjalne o godz.11.00
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych
 7. Planowana jest parafialna pielgrzymka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek 27 września. Zapisy po każdej Mszy św. do 15 września.
 8. Możliwość głosowania głosowania na Budżet Obywatelski wspierając w ten sposób nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz OSP w Niwnicy. Można głosować przez internet lub wersję papierową (wersję papierowa wystawiona jest w tylnej części kościoła) – Bliższe informacje w zakładce Aktualności z parafii lub na stronie Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Niwnicy.
 9. Okazja do spowiedzi św.: w ciągu tygodnia przed Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00
 10. W dniu 18 maja, rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne oraz edukacyjne i wychowawcze. Gorąca zachęcam wszystkich naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na stronie www.darna100.pln.
 11. MARYJNA WSPÓLNOTA OPIEKUNEK DZIECIĘCTWA BOŻEGO Zobowiązania członkiń: — podejmowanie nieustannej wewnętrznej pracy nad sobą, — świadectwo gorliwego realizowania zadań wychowawczych w rodzinie i poza nią, — osobisty i wspólnotowy kult św. Anny i św. Jadwigi przez modlitwę za ich wstawiennictwem, troskę o wizerunki i pielgrzymowanie, — codzienna modlitwa w intencji dzieci i wnuków oraz całego młodego pokolenia, — zaangażowanie w parafii na rzecz formacji młodego pokolenia, — świadczenie wzajemnej pomocy duchowej innym członkiniom Wspólnoty.
 12. Festiwal «Spotkałem Pana». W dniach 14 i 15 września w Raciborzu po raz 28. odbędzie się festiwal «Spotkałem Pana». W programie m.in.: warsztaty, konferencja, świadectwa, uwielbienie, spowiedź oraz adoracja Krzyża.
 13. Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 12-15 września.
 14. Dzień Jedności Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Opolskiej. Zapraszamy wszystkie wspólnoty oraz sympatyków Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Dzień Jedności, który odbędzie się w sobotę 21 września br. w kościele przy Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Zgłoszenia wysyłamy na adres dzien.jednosci@gmail.com.
 15. 24. Pielgrzymka Narodów do Maria Hilf. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza do udziału w 24. Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 21 września 2019 r.
 16. Dożynki diecezjalne. Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się 22 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do Groty Lurdzkiej i w procesji udają tam na Mszę św. Tegoroczne Dożynki przygotowuje dekanat Gorzów Śląski w rejonie kluczborskim. Duszpasterstwo rolników zaprasza także orkiestry z poszczególnych parafii, parafian w strojach ludowych i poczty sztandarowe.
 17. Pierwsze Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone dziełom modlitewnego wsparcia kapłanów. W dniach 24-26 września br. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie odbędzie się I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone różnym dziełom modlitewnym wspierającym kapłanów w Kościele w Polsce. W imieniu Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai zapraszamy członków Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów «Oremus» i wszystkich modlących się za kapłanów na Mszę św., która – w ramach sympozjum – zostanie odprawiona we wtorek 24 września o g. 17.30 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie.
 18. Warsztaty wokalne muzyki Gospel w Opolu. W dniach 28 i 29 września o godz. 20.00 w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu odbędą się warsztaty wokalne muzyki Gospel zakończone koncertem finałowym. Warsztaty poprowadzi p. Gabriela Blacha. Koszt udziału w nich to 50 zł Zapisy przyjmowane są drogą mailową przez ks. Mateusza Mytnika: ks.mateuszmytnik@gmail.com.
 19. Pielgrzymki Dzieci Maryi na Górę św. Anny.  11-13 października br.  rejon Nysa i Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą internetową przez formularz zgłoszeniowy do 7 października (link w «Głosie Maryi»).
 20. Poświęcenie i otwarcie Drogi Małżeńskiej w Sanktuarium Szensztackim w Opolu-Winowie. W niedzielę 6 października w Opolu-Winowie odbędzie się Diecezjalny Dzień Przymierza Ruchu Szensztackiego z poświęceniem i otwarciem tzw. Drogi Małżeńskiej – projektu duszpasterskiego dla małżonków i rodziców powstałego z inicjatywy Rodzin Szensztackich z diecezji opolskiej. Msza św. z poświęceniem Drogi będzie sprawowana o godz. 10.30.
 21. Oferta programowa Radia Doxa   Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).
 22. Informacje o punktach opieki duszpasterskiej dla wiernych różnych wyznań ze Wschodu. Uczniów, studentów i pracowników, którzy przybyli do nas ze Wschodu i stanowią częścią naszej społeczności, informujemy, iż na terenie diecezji opolskiej istnieją miejsca, w których mogą uczestniczyć w liturgii i być objęci opieką duszpasterską. Dla osób należących do Kościoła prawosławnego są nimi: Prawosławna Parafia pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości (Kędzierzyn Koźle, ul. Kościelna 11) oraz Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (Opole, Plac Mickiewicza 1), a dla osób należących do Kościoła greckokatolickiego i Kościoła rzymskokatolickiego jest nimi Rzymskokatolicka Parafia pw. Przemienienia Pańskiego (Opole, ul. gen. Grota-Roweckiego 3). O przekazanie tej informacji migrantom prosimy również ich pracodawców, przyjaciół i sąsiadów.
 23. Przypominamy, że w czasie wakacji w Radiu Doxa uległa zmianie godzina rozpoczęcia wieczornego Różańca. Od poniedziałku do piątku zapraszamy o 21.00, natomiast w soboty i niedziele niezmiennie o 20.00. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa – do dyspozycji redakcyjny numer telefonu 77 45 66 777. Można również przesyłać swoje intencje, które zostaną przedstawione na antenie – formularz dostępny jest na stronie www.doxa.fm/rozaniec. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa)
 24. W przedsionku kościoła możliwość zakupienia prasy religijnej.
 25. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzę dobrego i radosnego przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.