Bierzmowanie

Bierzmowanie to sakrament, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby swoją wiarę mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył.

W tym sakramencie chrześcijanin otrzymuje pełnię darów Ducha Świętego:

• Dar Mądrości
  • Dar Rozumu
  • Dar Rady
  • Dar Męstwa
  • Dar Umiejętności
  • Dar Pobożności
  • Dar Bojaźni Bożej

Szafarz Sakramentu Bierzmowania:

Sakrament Bierzmowania może i powinien przyjąć każdy ochrzczony. Zaniedbanie przyjęcia tego sakramentu jest wielką stratą, utratą rozwoju do pełni Chrystusowej. Bierzmowania udziela Ks. Biskup, co świadczy o randze tego sakramentu.

Sakrament Bierzmowania w naszej parafii:

Obecnie okres przygotowania do Bierzmowania obejmuje: kl. VI – VIII Szkoły Podstawowej oraz III kl. Gimnazjum.

O dopuszczeniu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania decyduje:

• uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej,
  • comiesięczna spowiedź,
  • udział w spotkaniach dla kandydatów,
  • wiadomości religijne oraz posiadanie zeszytu z katechizacji szkolnej,
  • opinia katechety szkolnego, którą należy przedstawić na zakończenie każdego roku szkolnego. Natomiast w roku przyjęcia Sakramentu Bierzmowania do końca marca br.

Kiedy się zgłosić?

• na początku klasy VI Szkoły Podstawowej.

Świadek Bierzmowania

• świadkiem bierzmowania z zasady powinien być jeden z rodziców chrzestnych, a gdy to jest niemożliwe, wówczas jeden z rodziców.

Bierzmowanie dla dorosłych

Katedra opolska – 3 marca; 19 maja; 16 grudnia 2018 r.

• Spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w parafii św. Jakuba w Nysie w dniach od 28 lutego do  2 marca oraz od 16 do 18 maja 2018 r , o  godz. 19.00.